Új Zéland túra 17 napos programja 2022 dec 20 – jan 5 Érdeklődni, infót kérni itt lehet az utazásra.
Északi sziget 1400 km, Déli sziget 2402 km (kisbusszal megyünk, de motorosként is lehet csatlakozni ha érezni szeretnéd a szabadság ízét.)
Ha akartok 2-2 ráadás napot, az elején és végén, akkor az 1200 km plusz, és +4 nap bérlés lenne. Északon a sivataghoz mennénk. Délen pedig bálnalesre és thermálfürdőkhöz. Ez az út nem a nagy kirándulásokról szól, hanem inkább sok kis túra és látványosság megtekintése a cél.
Így bárki számára könnyen teljesíthető.
Aki nagyobb trekkingeket szeretne, annak érdemes még maradni 1-2 hetet pluszba és megcsinálni a 2-3-4 napos kirándulásokat maga. Ötletekkel és tippekkel szívesen segítünk, de a hegyi menedékházakat elég korán le kell foglalni.
A program:
1. nap Budapest – repülés
Indulás Budapestről menetrendszerinti járattal.
Alvás a repülőn
- nap Repülés, átszállással Amennyiben úgy jön ki a repülés, hogy lehetünk 1 napot pld. Taiwanon, akkor ott beiktatunk egy városnézést vagy egy autós napot.
ukland, Új-Zéland Alvás a repülőn
3 nap Érkezés Ackland-ba, városnézés.
Transzfer a reptérről a városba. Biztos fáradtak leszünk a hosszú utazástól. Auckland a gazdasági fővárosa az országnak, egyben a legnagyobb városa, pezsgő kulturális élettel. Ma ismerkedünk a főbb látnivalókkal, Nemzeti Múzeum, piac, majd kipihenjük a hosszú repülés fáradalmait, s felkészülünk a másnapi utazásra.
Új Zéland – termálvizes tengerpart Alternatíva -1-2. napnak: – Ha érdekel többeket az északi rész teteje, akkor lehet két nappal korábban érkezni, s akkor felmennénk Hokianga kikötő fele, ahol egy 300 méteres homokdűne látható a kikötő túloldalán.
Utána le a csendes óceáni úton, majd nyugati part, Waipoua erdő. Este vissza auckland. Ez 2x 300 km, de nagyon hosszú nap, lehetne 2 is.)
Alvás Auklandban
Új Zéland, Catedral cove környéke 4. nap Auckland – Coromandel félsziget, Waihi
Az északi sziget leglenyűgözőbb motoros útvonala van Aucklandtól D-Keletre. Fantasztikus óceán partok, homok fövenyek, míg a másik oldalon zöldbe öltözött hegyek.
Megállunk a tenger melletti hőforrásnál, ami különleges természeti jelenség. Innen még autóval elmegyünk egy rejtett lagunához, ahol lehet egyet kirándulni (kb. 2h). Ha még van energiánk, a közeli lagúnák mellett is autózhatunk estig Tauranga irányába, ahol a szállásunk is lesz.
Alvás Waihiban
Mai távunk 322 km
5. nap Waihi, Karangahake kanyon, Hobbit falu, Rotorua
Mai nap szintén gyönyörű természeti környezetben autózunk tovább, érintve a Karangahake Kanyont. Utána farmterületeket keresztezünk a tavaszi pompájukban láthatjuk a tájat.
Innen nem messze van a misztikus hobbit falu, amelyet a gyűrűk ura című filmből jól ismerhetünk, hiszen itt forgatták a film legnagyobb részét.
Előre foglalás szükséges. Akik nem akarnak 120 usd-t fizetni belépőnek, azokkal alternatívaként van egy nagyszerű (wairere) vízesés és kilátópont 20km-re onnan, s 2h gyalogtúrát tehetünk addig amíg a többiek lovaskocsiznak és sétálnak a díszletek között. Utána egyesül a két csapat, és indulás a közelben levő Kaimai erdőségen keresztül, hogy a film hangulatát újra megélhessük.
wai o tape gejzir, Új-Zéland A mai napunkat a híres gejzír vidékkel zárjuk, indulunk Rotorua fele, mely a Rotorua tó partján fekszik, maori lakta település, ma jórészt turizmusból és termál erőműveiből él. A város környékén sok látványosság van. A környéket forrongó színes medencék, sárbugyogók, gejzírek tarkítják, s jelzik ennek a törésvonalon levő országnak a vulkanikus jelenét, amelyet mindenképpen érdemes bejárni.
Este elnézünk a Whakarewarewa rezervátum-faluba, ahol a maori hagyományokkal ismerkedünk
meg, haka törzsi táncok, nyelvöltögetések, nagy szemek, tetoválások ahogy kell. Extra belépő kell ide.
Szállásunk a termálfürdők közelében, s este egy jót mártózunk a szállásunk medencéjében, s nézzük a csillagos eget és a dél keresztjét, mint anno a hajósok.
210 km a mai utunk
Alvás Rotoruaban
- nap Rotorua, Wai-o-Tapu,
Új Zéland thermál világa Amit nem tudtunk megnézni előző nap, az marad mára. Pld a Wai-o-Tapu Termál rezervátumban találtató a Lady Knox gejzír, ami látványos hatalmas vízkitörést produkál 10.15h-kor és hosszú perceken keresztül lövelli magából a forró vizet. A vulkáni utóműködés által kialakított területen kis sétát tehetünk, felkeressük a hatalmas, fortyogó, türkiz és narancs színekben pompázó Pezsgőmedencét, a leírhatatlan zöld Ördögfürdőt, számos gőzölgő krátert, ásványkiválásoktól színes teraszt, valamint több sárbugyogót. Kellemes séta.
Közelben vannak szabad termálvizes patakok, ott is lehet lazulgatni, sétálni.
Alvás Rotorua –ban
7. nap Rotorua, Waitomo Szentjánosbogár barlang, Taupo tó
Meglátogatjuk a világon egyedülálló Szentjánosbogár barlangokat, (glow worm) Waitomo környékén. A Világító technikáját biolumineszcenciának nevezik. A lárva 15-20 zsinórt enged le – a pókokhoz hasonlóan – azért, hogy az általa kibocsátott fény felé szálló rovarok ezekbe a ragadós szálakba akadjanak. A lárva néhány hónap után bebábozódik, majd 12 napos bábállapot után előbújik a légy. Itt tennénk sétát, majd csónakos túrát.
waitomo barlang, Új Zéland Taupó tó innen nem messze egy 30 km átmérőjű gigászi vulkáni kráter, ennek partján csopperolunk keresztül. Megállunk előtte a Waikato-folyó, Huka vízesésnél egy fotószünetre, csodáljuk a folyó hatalmas erejét.
Alvás Taupo-ban.
Wellington látképe 8. nap
Taupo – Wellington, Nemzeti Múzeum, botanikus kert
Ma hajnalban indulunk célunk Wellington. 4-5h autózás vár ma ránk.
Útközben elhaladunk a Tongariro Nemzeti Park mellett, amely kiváló trekking lehetőséget rejt a természet szerelmeseinek és vulkántúrázóinak. Az egyik csúcsa a Gyűrűk urából ismert Végzet hegye, a 2287 méter magas Ngauruhoe. Mi csak távolból csodáljuk meg, trekkinget nem csinálunk.
Wellington muzeum Farmokon sík területen száguldunk keresztül, vizuálisan annyira nem különleges. Wellington előtt tehetünk egy kitérőt Rimutaka környékére, vagy egyenest a fővárosba hajtunk ha kulturális csemegéket szeretnénk megnézni.
Wellingtonban elfoglaljuk szállásunkat, s egy kis városnézéssel kezdünk. Amíg nyitva van, megnézzük a Nemzeti Múzeumot, ami elég érdekes, tematikus és informatív. Javaslom még a kirándulással felérő botanikus kertben sétálást, ingyenes és kellemes környezetben lehet kirándulni. Innen szép kilátópontokat tudunk elérni.
Wellington -Picton kompolás) Ezután vissza a városközpontba, kocsit leparkoljuk és sétálunk kicsit, az önkormányzat épülete, kortárs galériák, tetoválás múzeum, méhkaptár – parlament vagy állatkert fele vesszük az irányt. Ezután felmegyünk a közeli Viktória hegy tetejére, ahonnan csodás panoráma nyílik a világ legszelesebb fővárosára. Este kipróbálhatjuk a hangulatos sörözőket, éttermeket.
Alvás Wellingtonban.
337 km. a mai utunk
Wellington a legszelesebb város Déli sziget 3000 km.
9. nap Wellington – Picton (komp) Déli Sziget – Abel Tasman Nemzeti park
Ma hosszú napunk lesz. A kora reggeli komppal áthajózunk Pictonba, ami kb. 100 km. (9h, 14.45., 17h, 3h 20p hajózás). A Queen Charlotte és Marlborough fjordjai között hajózunk át, s csak az út is lenyűgöző látvány. No meg az erős szél, amire rá is lehet akár dőlni! Öblök, szigetek, medencék, amiket látunk, a jégkorszak utáni visszahúzódás vájta mélyedésekbe befolyt tenger. Ezek annyira csipkézettek, hogy pld. egy 42 km mély fjordnak 380 km partja van.
Nos, Pictonba érünk délre, s ezen az ezer fele szabdalt tengerparti uton indulunk el. Fantasztikus látvány lesz, sok fotoponttal. Nelson városka a legnapsütöttebb város az országban, speciális mikroklímája van, egyébként kikötő és a művészetek központja is.’
Innen haladunk tovább észak-nyugatra. Az Abel Tasman Nemzeti park a célunk, ahol kisebb kirándulást is csinálhatunk az egyik túraösvényen ahol legutóbb bálnákat is láttam. (3-4h kirándulás). De lehet kajakkal vagy vizitaxival is menni. Vízeséshez 1.5h. Trekking infok itt a linken
Alvás a Tasman Nemzeti park mellett bungalókban
- nap Rotoiti tó, Westport, Punakaiki
Elindulunk Dél fele, s egy kis kitérőt tehetünk a varázslatos Rotoiti tó fele, ahol egy kis sétát teszünk a tóparton, piknikezünk. Ezután visszaereszkedünk a Tasmán tenger fele vesszük az irányt.
Punaiki, tűsziklák, Új Zéland Megállunk Westport-nál bevásárolni, s ha időnk engedi megnézhetjük a helyi bányász múzeumot, a foulwind sétaösvényen eltölthetünk 1h-t, láthatunk fókákat is.
Innen a híres Punakaiki sziklái felé indulunk. Ez a hely a ‘palacsinta’ szikláiról híres, melyek 30 millió éves réteges sziklatornyok, víznyelők, amelyhez nekicsapódnak a hullámok, s szökőárként felspriccelnek. Itt kb. 90 percet sétálunk és fotózgatunk.
Új-Zéland Alvás Punakaiki melletti vendégházban. 330 km
- nap Ferenc József és Fox gleccserek, Nyugati part
Az egyik leghíresebb scenik driveja a szigetnek a Nyugati parti autózás. Karnyújtásnyira havas hegyeket látunk. Egyre drámaiabb a tájkép, egyrészről buja ős növényzet, másik oldalról a déli Alpok, s a gleccser völgyek, tavak. 3-4 órát autózunk.
Eljutunk a Ferenc József gleccserhez. Letesszük a kisbuszunkat és egy laza órás sétára indulunk a gleccsertorkolatig.
Ezután az alig 20km-re levő Fox gleccserhez autózunk, elfoglaljuk a szállásunkat. A környéken csinálhatunk még egy kiándulást. 2-3 órás sétával megjárhatjuk a gleccsertorkolatig az utat gyalog, s látjuk a jelzéseket, hogy az utóbbi 70 évben mennyit húzódott vissza a globális felmelegedés okán a jégmező.
Ahogy közeledünk a gleccser torkolathoz érezzük ahogy hűl le a levegő. Igazi egyesülés a természettel, s szemtől szembe érezzük az erejét és magasztosságát.
Lehet persze befizetni helikopteres vagy gyalogos jégmászós gleccserjárásra is, ha több időt szánunk rá. Arról is híres a Fox, hogy sehol a világon nem kerül gleccser ilyen közel a tengerparthoz ezen a szélességi fokon.
Alvás a Fox gleccsernél egy hostelben
250 km km autózás ma
- nap Haast hágó, Wanaka tó, Queenstown
Ma is korán indulunk, hosszú napunk lesz. A senki földjén haladunk (kanyargunk) keresztül, érintetlen természet, kopár hegyek köröttünk a következő 180 km-en. Majd megérkezünk a Mount Aspiring Nemzeti Parkhoz, ahol a Haast hágón autózunk keresztül sok-sok kanyart bevéve.
Queenstown, környéke, Új-Zéland Innnetől megváltozik teljesen a tájkép, újrazöld erdőségeken haladunk át, miközben még havas hegycsúcsokat látunk a közelben. Ezután a Wanaka tó mellett robogunk el, majd a Cadrona völgyhöz érünk. Crown hegyvonulatnál kapaszkodunk keresztül, itt van a legmagasabban fekvő aszfaltozott út Új Zélandon. Hideg lesz.
Innen kis kitérőt tehetünk a Kawaru szoroshoz, majd visszaindulunk az extrém sportok fővárosa Queenstown felé, ahol a szállásunk is lesz.
Queenstown = Siklóernyő, jet boat, bungee jumping, rafting. Az outdoor sportok váltották fel az egykoron aranylázban felfejlődött bányászváros mindennapjait.
A gyönyörű elhelyezkedésű, Wakatipu tó partján elhelyezkedő, hegyekkel körbevett hely. Ez az ahol többet is időznénk, s az extrém sportokra ezer dollárt is elkölthetnénk. De rövid nyaralásunkat inkább tovagördülő tájakra fordítjuk.
játék a térrel, építészeti viccességek Bob kilátójához megyünk először egy felejthetetlen körpanorámáért, majd visszafele a városba szőlészeteket hagyunk magunk mögött. Bevásárolunk, és élvezzük a nyüzsgő éjszakai életet, ahol sok fiatal kulminálódik.
Alvás Queenstown -ban egy hostelben
470 km
13. nap Milford-sound, Te Anau
Hajnalban indulunk megint, s indulunk le a 200 km-re levő Fjord Nemzeti parkhoz.
Milford sound, Új-Zéland 1.2 millió hektáron elterülő, érintetlen természet, sok-sok homokiléggyel a partok közelében. Hatalmas vízesések, nyugodt vízben tükröződik a mögötte tornyosuló (havas) hegyek, látni itt delfineket, fókákat, pingvineket. Emberek nem élnek erre, csak állatok lakják a területet.
A csend teljesen új jelentést kap itt. Átmegyünk a 30-as években vájt Homer alagúton, s jutunk ki a fjord csúcsához. A Milford fjord a legnépszerűbb desztináció, ahonnan 2-3 órás hajóútra lehet befizetni, hogy onnan is megcsodáljuk a fjord lenyűgöző formáit.
Déli sziget déli pontja Új-Zéland Napos idő esetén örök élmény lesz karnyújtásnyira hatalmas vízesésektől, fókáktól.
Délután visszamegyünk Te Anau kisvároskába, ahol megszállunk éjszakára.
410 km autózás
- nap Bluff, Dunedin, Dél-Otago félsziget
Ma is hosszú napunk lesz. Lemegyünk az Otago félsziget, s az ország legdélebbi csücskéhez (Stirling point) 185 km-t autózva.
Bluff, a világ vége, Új-Zéland Bluff városkája közelében, olyan viharos sarki szelek fújnak, hogy a fák ferdén nőnek. Ha szép időnk lesz, akkor látjuk a Stwart szigetet, ahol még élnek kiwi madarak háborítatlanul. Itt elmerenghetünk, hogy délen a legközelebbi föld (jég) az Antarktisz.
Innen békésebb vizekre evezünk, s megyünk észak fele végig a tengerparton.
Nugget pont, köformációk, Új-Zéland Lesznek közelben lagunák, vízesések, wetland mocsárvidék, ami madarak költőhelye, híres tengerparti szakaszok. Bárhol megállhatunk: pld a Curio öböl, ahol fosszilis erdő maradványait láthatjuk, katedrál barlang, Mclean vízesés, s a legizgalmasabb a Nugget pont, ahol érdekes sziklaformációk vannak a tengeri homokban.
Bluff és környéke, Új-Zéland Estére megérkezünk vissza a civilizációba. Dunedin a legskótabb hangulatú város, viktória korabeli építészeti stílus uralkodik.
Szállás Dunedinben egy hotelben
470 km
- nap Dunedin, Timaru
Megreggelizünk, s Dunedintől elbúcsúzunk. De a közelben még megállunk a természeti érdekességeknél. Tunnel beach, Royal Albatros center, ahol albatroszok, pingvinek költőhelyei vannak a part mellett.
A közelben lesznek oroszlánfókák, medvefókák, elefántfókák, melyek pihenőhelyeihez megyünk. Kisebb sétákat tehetünk itt is, s meglessük őket a tengerparton. Utána elindulunk a Larnach kastélya fele, aki francia nemesi leszármazott volt, a 19. sz-ban építette a várat gyönyörű tengerparti fekvéssel. Ha nem is megyünk be, de a környék és a parkja tényleg Skóciát idézi fel.
Hegyek, fotopontok sokasága ér minket Ha végeztünk, indulunk Timaruba.
Alvás Timaruban
223 km
( Itt lehetne alternatíva, ha maradnánk plusz napot: mehetnénk a hegyek fele is https://goo.gl/maps/ceaKVr4ZhDL2 , ami 450 km, s érintenénk a Maungatua hegységet, Maniototo régiót, Cromwellt az ország gyümölcsös kertjét. Majd a Lindis hágón ismét alpesi környezetbe kerülnénk, láthatjuk a Cook hegyet, az ország legmagasabb vulkánját, míg végül leereszkedünk Timaru fele.).
Christchurch, Új-Zéland - nap Timaru – Christchurch, repülés Mo-ra.
Ma reggeli után indulunk Christchurch-be
Christchurch városnézés a repülő indulásának függvényében.
A várost lerombolta pár éve egy földrengés, de a múzeumok érdekesek. A főtér környékén kellemes sétákat tehetünk, szép parkjai vannak. De a célunk, hogy elérjük a mai repülőt, ami visszavisz Európába.
Alvás a repülőn
- nap érkezés Magyarországra.
————————————-
Pingvinek, Dunedin + 1. nap – 17. nap Kaikoura bálnales, Hanmer Spring termálfürdői
Lehet még 2 extra napot lazításként eltölteni akinek van még ideje Új-Zélandon.
Kaikoura kikötőjéből lehet indulni bálnalesre. 100 usd körül van a 2 órás hajókázás.
Ezután levezetésképpen az Arthur hágón áthaladva a 45 km-re levő Hanmer Spring hőforrásait vesszük célba, ahol kicsit ki lehet áztatni megfáradt végtagjainkat, hátunkat a nehéz, intenzív és aktív program után. (kb. 20-30 usd)
Koccintani egy helyi borral, felidézni emlékeket, nehéz pillanatokat és kanyarokat, s lezárni az új világban való kalandozásunkat.
Alvás Hanmer Springben
311 km https://goo.gl/maps/KJJzoCyK8X32
Dunedin fókák +2. nap 18. nap Hanmer Spring, Christchurch, repülés
Ma repülőgép indulás függvényében indulunk vissza a sziget fővárosához, ami 140 km-re van. becsekkolunk és búcsuzunk a szigettől.
140 km.https://goo.gl/maps/ZE2Sjqj1YD42
Alvás a repülőn
——-
Aki szeretne még hosszabbítani a Csendes Óceáni szigeteken, azoknak összeállítunk egy Vanuatu (fiji) programot, ahol működő vulkánt, természeti népeket és csodás lagunákat, vízeséseket, Csendes óceáni korallokat, természeti látványosságokat tudunk megmutatni extra 10-20 nap alatt.
Curio bay, fosszilis erdő - nap Christchurch – Europe
Innen lehet ma elrepülni Európába vagy Tahiti-ra, Wanuatura stb.
- nap érkezés Budapest
Ilyen gyorsan, mert visszanyeritek az időt nyugat fele repülve.
/ Ráadás nap – Arthur hágó, Hanmer Springs
déli sziget, kalandozások Új Zéland A Pukaki és a Tekapo tó mellett elhaladunk, ahonnan ismét láthatjuk a Cook hegyet, az ország legmagasabb vulkánját, míg végül leereszkedünk a déli sziget fővárosába Christchurch-be.
Ha tetszett a program és érdekel, akkor jelentkezni, érdeklődni, infót kérni itt lehet az utazásra.
Az út nem profitra törekszik.
Az út nem profitra törekszik.
Comments
Leave a Reply
Szia
persze küldöm pm a dátumot és részleteket
Szia,
Érdeklődnék az új-zélandi utad iránt. Mindig is szerettem volna eljutni oda, nagyon szeretek túrázni és nem akarok nagy utazási irodával utazni. Szeretém tudni, hogy mennyibe kerül és hány főtől idul a kaland?
Köszi
Kőnig Ilona
Hi, érdekelne vagy az Ujzelandi vagy a Vietnami utatok. Idöm van elég , esetleg a burmai dolog is beleférne. Kb. milyen költségekkel kellene tervezni? Tudnál egy kb. költségkeretet mondani? Milyen cuccal kell ezekre a turakra utazni? 50 l-es hátizsak gondolom elèg.
Köszönöm vákaszod ellöre is.
persze lehet csatlakozni, nagy túrák nincsenek benne, csak pár órás séták, bárki által teljesíthetőek.. elküldtem mailen a részletes bontást és a költségeket.
Kedves Gábor!
Érdeklődöm,hogy a 2018 dec 20-2019 jan. 5-e közötti Új – Zélandi útra,63 évesen csatlakozhatnék, vagy kimondottan fiatalokat vársz? Nagy álmom lenne Új-Zéland, de nem tudok kivel menni.Meg inkább úgymond ” hátizsákos útra mennék ,mint utazási irodán keresztül. Nem tudok autót vezetni, az angol tudásom minimális,és még repülőn sem utaztam.Tehát abszolút szükségem van útitársakra.Európán kívül még nem jártam.Ilyen feltételekkel esetleg csatlakozhatnék a csoporthoz?Kb. mennyibe kerül mindent beleszámítva magyar forintba?
Tisztelettel várom a választ
Üdv Szabóné Margit
Most februárban ismét tervezzük. Vánorboy
Szia!
Érdeklődnék az Új-Zélandi motoros túra iránt. Mibe kerülne a túra, a motorbérlést külön kell e fizetni? Milyen motorok közül lehet választani, minden motoros felszerelést vinnünk kel pl. sisak stb, vagy ott lehet bérelni? Szállások hol lennének? Mennyi főtől indulna el a túra és esetleg van e már pontos indulási időpont?
Előre is köszönöm a válaszod!
Üdv.: Krisztián