A kormány szerint tavaly óta 4000-el több csak a munkanélküli. Ez örvendetes. De igaz-e? kérdőv alul.
Persze mi számít munkanélkülinek? A vállalkozók is? Az is aki csak szünetelteti vállalkozását? Ugye az ördög a részletekben és a számokban lakozik.
Most fogok vizsgázni, s olvasok tanulmányokat 2018-ból, s az adatok szerint a turizmus GDP-hez adott értéke 10%, s a közvetlenül és közvetetten (pld. sofőr, étterem, portás stb.) foglalkoztatottak száma 412 ezer fő. A bevételük 1800 milliárd forint. Nos, most ennek töredéke kell legyen. Vagyis nem értem a matekot. Az európai számok itt.
S ebben egyéb ágazatok (termelés) még nincsen benne. Személyes ismerettségemben is rengetegen elvesztették munkahelyüket.
Akkor pedig nem értem, hogy országosan csak 4 ezer fővel több a munkanélküli?? Persze statisztikákkal lehet trükközni, pld. ha csak 3 hónapig van valaki ellátáson, utána kikerül a rendszerből, akkor minek számít? A közmunkás munkanélküli? Ha nem, akkor miért nem állásban van? Stb..
A kérdőív 4 kérdésében azt vizsgálom a mintán, hogy változtak-e a munkahelyi körülményeink a covid alatt, megmaradt e a munkahelyed, s milyen arányban találtál újat?
Kérlek töltsed ki ezt a kérdőívet, anonim, 14 mp. kipipálni a válaszokat. Kitöltés után majd látod a diagrammokat, későbben visszatérve is.
Köszönöm, hogy részt veszel.
Ha nem nyílik alul, akkor közvetlen itt is megnyithatod. vagy kommentben válaszolhatsz.
A munkavállalói jogokról itt olvashatsz.
Az űrlap itt alul. Ez gmail űrlap, lehet csak gmail-esek tudják kitölteni.. majd nézek még alternatvákat.
Ha hasznosnak tartod egy like vagy share segít