Tengerentúli utazáshoz milyen oltások kellenek?
Függ a régiótól, de általában Hepa A és B, Diftéria, Tífusz, Tetanus és a Sárgaláz elleni oltások a leggyakoribban szükséges /ajánlott /kötelező oltások.
Itt van pár link ha több infót szeretnél vagy alább olvashatod a főbb tudnivalókat.
Leggyakrabban látogatott weblapok ez ügyben:
http://www.utazaselott.hu/olto-hely.html
http://www.oek.hu/oek.web?nid=210&pid=1
Itt olvasható az Árlista:
Az állami oltóhelyek oltóanyagárai alacsonyabbak, a közös, nagytömegű beszerzés miatt! A gyógyszertárból beszerezhető nem utazási vakcinák ára változó lehet. Ezeket receptre felírva 200 méteren belüli gyógyszertárban lehet kiváltani…
Malária
Igazából nem véd semmilyen gyógyszer a maláriától, csak lassítja a paraziták szaporodását, s nem 2-3 hét alatt jön ki rajtad a láz, hanem 5-7 hét alatt. Ennek akkor van értelme, ha 4 hetes dzsungel expedíción vagy, ahol nincs gyógyszer a közeledben. Amúgy helyben sokkal jobban tudják milyen gyógyszert szedjél (kb. 2 usd egy kúra), mint itthon(100usd), ezért jobb kint megbetegedni.
Hepatitis A elleni aktív védőoltás
Házipatika leírása itt. TWINRIX felnőtt 6970.-
Magyarországon 3 ínaktivált vírust tartalmazó Hepatitis A elleni védőoltást törzskönyveztek.
Kinek javasolt?
.
- Bárkinek, aki járványveszélyes területre látogat /Közép- és Dél-Amerika, Mexikó, Ázsia (Japán kivételével), Afrika, Kelet-Európa és egyes Dél-Európai országok/
- Azoknak akik alapbetegségük vagy életmódjuk miatt különösen veszélyeztetettek.(vérzékenységben szenvedők, intravénás kábítószer-használók, homoszexuális személyek, krónikus májbetegségben szenvedők)
- Olyan személyeknek, akik a munkájuk során ki lehetnek téve fertőzésnek (laboratóriumi dolgozók, egészségügyi dolgozók, vízügyi
dolgozók)
- Minden érintettnek egy adott közösségben, ha hepatitis A járvány tör ki.
Mikor kell beadni?
Kisgyermekeknek az első adag már 12-23 hónapos életkor között beadható.
Utazóknak az első adagot ajánlott legalább 4 héttel az utazás előtt megkapni, de minimum 2 hét kell, hogy megfelelő védettségi szint alakuljon ki.
A hosszú távú védettség eléréséhez szükséges emlékeztető oltásra az első adag beadását követő 6 hónap és 5 év között bármikor sor kerülhet, de a beadás javasolt az első vakcinációt követő 6-12 hónapban.
A vakcina más oltásokkal egyidőben is alkalmazható.
Mennyi időre szóló védettséget biztosít?
Egyetlen hepatitis A oltás 3-5 évre nyújt védettséget. A teljes hepatitis A oltási sor felvétele esetén (mely 2 védőoltásból áll) legalább 20 évre szóló védettség szerezhető.
Mikor nem lehet beadni?
- Ha valakinek egy korábbi alkalommal a vakcina beadását (hepatitis A) követően súlyos allergiás tünete volt
- Ha valakinek ismert allergiája van bármilyen más oltásra, vagy az oltóanyag valamely komponensére allergiás
- Fennálló egyéb súlyos akut betegség esetén
Az eddigi ismeretek szerint nem ártalmas terhességben és nem veszélyes az újszülöttre, de csak akkor ajánlott, ha a terhes nő a fertőzés fokozott veszélyének van kitéve.
Hepatitis A és B elleni kombinált oltóanyag:
Mindkét (A és B) hepatitis (májgyulladás) formától megvéd. Az oltásokat 0-1-6 hónap időbeosztással kell beadni, azonban, ha utazás előtt már csak egy hónapja van a hepatitis védőoltások felvételére, akkor 0-7-21 nap időbeosztással is felveheti, azonban ekkor 12 hó múlva egy emlékeztető oltás szükséges.
TWINRIX felnőtt 6970.-
Hepatitis B elleni védőoltás
Hazánkban 2 törzskönyvezett oltóanyag kapható.
Az alapimmunizálás mindkét oltóanyagnál 3 oltásból áll gyermekeknél és felnőtteknél egyaránt, de 11-15 éves kor között 2 adag elegendő a felnőtt adagból. Egészséges oltottak (megfelelő oltási séma) esetében emlékeztető védőoltás nem szükséges.
Az első védőoltást követően egyhónapos intervallummal kell adni a másodikat, majd az első oltáshoz képest 6-12 hónappal a harmadikat. Ha utazás előtt már csak egy hónapja van a hepatitis védőoltások felvételére, akkor 18 éves kortól 0-7-21 nap időbeosztással is felveheti, azonban ekkor 12 hó múlva egy emlékeztető védőoltás szükséges.
Az oltással egy időben más vakcina is adható.
Kinek javasolt a védőoltás?
- Szexuális szokásuk, magatartásuk, életvitelük miatt fokozott fertőzési veszélynek kitettek számára
- Szexuális partnerüket gyakran váltók
- Prostituáltak
- Nemi betegségben ismételten megbetegedettek
- Homoszexuális egyének
- Intravénás kábítószer-használók
- Vérzékenységben szenvedők
- Művese kezelésben részesülők
- Krónikus májbetegségben szenvedők
- Egészségügyi dolgozók
- Krónikus hepatitis C virushordozó személyek
- Katonák
- Fertőzött személlyel kontaktusba kerülők
- Azon külföldi országokba utazók, ahol a hepatitis B előfordulás jelentős, és a látogató hosszabb időt tölt az adott országban
Mennyi időre szóló védettséget biztosít?
A teljes oltási sorozat felvétele esetén (3 adag oltóanyag) a védettség életre szóló, emlékeztető oltás felvétele nem indokolt.
Mikor nem lehet beadni az oltást?
- Korábbi hepatitis B oltáskor kialakuló allergiás reakció esetén
- A tervezett oltás idején fennálló akut betegség esetén
- Az oltóanyag bármely komponense által kiváltott allergia esetén
Hepatitis A és B elleni kombinált oltóanyag:
Mindkét (A és B) hepatitis (májgyulladás) betegségtől megvéd. Az oltásokat 0-1-6 hónap időbeosztással kell beadni, azonban, ha utazás előtt már csak egy hónapja van a hepatitis védőoltások felvételére, akkor 18 éves kortól 0-7-21 nap időbeosztással is felveheti, azonban ekkor 12 hó múlva egy emlékeztető oltás szükséges.
Sárgaláz elleni védőoltás
Fogyasztói ár: 7748 Ft Törzskönyvi szám: OGYI-T-20076/01
A Stamarilt injekció formájában az orvos vagy a nővér adja be. A védőoltást általában a bőr alá injektálják, de adható az izomba is, ha azon a földrajzi területre, ahol Ön él, ilyen ajánlás van érvényben.
A védőoltást tilos érbe fecskendezni.
A sárgaláz elleni védőoltás igazolása több országba történő beutazás esetén szükséges. A sárgaláz elleni oltás az egyetlen kötelező oltás, amiből bizonyos országokba érkezve, vagy fertőzött területről kiutazva kérhetik az oltást igazoló okmányt.
Kinek lehet adni?
- Minden 9 hónapnál idősebb személynek, aki járványos területre utazik
- Minden 9 hónapnál idősebb személynek, aki olyan országba utazik, ahol igazolni kell, hogy az oltást megkapta
Az oltási igazolvány 10 nappal a beadást követően lesz érvényes. Folyamatos tartózkodás esetén az oltást 10 évenként meg kell újítani
Mennyi időre szóló védettséget biztosít?
A sárgaláz elleni védőoltás 10 évre szóló védettséget biztosít.
Mikor nem javasolt a védőoltás?
- Olyan személyeknek, akik allergiásak tojásra, csirkehúsra, vagy korábban már volt allergiás reakciójuk sárgaláz oltást követően
- 9 hónapnál fiatalabbaknak nem adható (ha az utazás elkerülhetetlen, 6-8 hónapos korban még beadható)
- Terheseknek és szoptató anyáknak nem adható
- Súlyos betegség esetén (pl. rákos megbetegedés), vagy olyankor, ha valaki az immunrendszert (a szervezet védekezőképességét) károsító megbetegedésben szenved, illetve olyan gyógyszert szed, amely gátolja az immunrendszer zavartalan működését
- 60 éves kor felett mérlegelni kell a beadást
Tetanus (merevgörcs) elleni védőoltás
A merevgörcsöt, valamely sebnek a Clostridium tetani baktériummal való fertőzés okozza. A baktérium spórái évekig megmaradnak a talajban és a porban, ellenállnak a szárazságnak, a vegyi anyagoknak és a napfénynek.
Tetanuszfertőzésre gyanús sérülések lehetnek:
- mély (pl. szúrt), elszennyeződött sebek
- nyílt törések
- állati harapások
- tetoválás, füllyukasztás
- újszülötteknél köldökfertőzés
A betegségről:
A baktérium erős toxinjával károsítja az idegrendszert és az izmokat. Az izommerevség fokozatosan alakul ki, amelyekhez rohamokban jelentkező izomgörcsök társulnak, így gyakran légzési és keringési elégtelenség miatt következik be a halál.
Mit kell tudni a védőoltásról?
A gyermekek az életkorhoz kötött kötelező védőoltások keretében, a felnőttek szervezett, illetve alkalomszerű önkéntes oltások keretében részesülnek specifikus védelemben. Az alapimmunizálás 3 oltásból áll. Az első oltást követően 4-6 héttel a második oltást, majd 6-12 hónap múlva a harmadik oltást kell alkalmazni.
Teljes alapimmunizálási sorozat után 10 évenként emlékeztető oltás javasolt. Azoknál az utazóknál, akik 1940. december 31. előtt születtek, ellenőrizni kell, hogy az alapoltásokat megkapták-e.
Milyen mellékhatásai lehetnek a védőoltásnak?
- oltás helyén átmeneti bőrpír, duzzanat, fájdalom
- esetenként a környéki nyirokcsomók megduzzadása
- influenzára emlékeztető általános tünetek
A megelőzésben fontos a seb megfelelő kitisztítása, az elhalt szövetek sebészi eltávolítása. A sebek ellátását lehetőleg szakemberre kell bízni. Elsősegély nyújtáskor a sebet a sérülést követően tiszta vízzel és szappannal vagy fertőtlenítőszerrel kell kimosni.
Diftéria elleni oltás
A gyermekeket csecsemőkoruktól többször oltják a betegséggel szemben (Di-Per-Te oltások) életkorhoz kötött kötelező oltások keretében. A felnőttek védettsége a kor előrehaladtával csökken, így azokba az országokba utazóknak, ahol a betegség elterjedt, a tetanusz és poliomielitis oltással kombinált vakcina adása javasolt.
Kinek javasolt?
- Elsősorban a gazdaságilag elmaradt országokba utazóknak, ahol a védőoltások nem hozzáférhetők, vagy ahol egyéb okból elmaradtak a gyermekkori oltások (pl. vallási meggyőződésből).
- mikrobiológiai laboratóriumi dolgozóknak
Mikor nem javasolt az oltás?
- lázas betegség esetén
- korábbi oltás során fellépő allergia esetén
Milyen oltási reakciókra lehet számítani?
Az injekció beadási helyén 1-2 napig tartó enyhe fájdalom, bőrpír, duzzanat, esetleg hőemelkedés, láz léphet fel.
Mennyi időre ad védettséget az oltás?
- 10 évente újraoltás szükséges
Meningococcus védőoltások
A járványos agyhártyagyulladást többféle baktérium okozza, és nem mindegyik ellen van hatékony védőoltás. A védőoltások egy része már négyféle baktérium-fertőzés ellen hatékony, kombinált oltóanyag (A, C, W135, Y). A B típusú baktérium ellen hatékony védőoltás jelenleg 2012-ben törzskönyvezték, hazánkban 2014 júliusában került gyógyszertári forgalomba, azonban alkalmazásával kapcsolatban a mai napig kevés a tapasztalat és a nemzetközi ajánlás.
Az oltóanyagoknak a gyártási technológia szerint három típusa van, az ún. konjugált, a rekombináns és a poliszacharid oltóanyagok. 2013 óta poliszacharid vakcina nincs forgalomban.
Az ellenanyag az oltást követően 10-14 nap múlva alakul ki.
A konjugált vakcinák hatékonyabbak a poliszacharid vakcináknál. Ennek megfelelően a hatásuk tartósabb, továbbá az antigén 12 évesnél idősbb kisgyermekeknél is ellenanyag-választ indukál, tehát- a Menveo oltóanyagot kivéve- konjugált oltóanyag számukra is adható.
Kinek javasolt?
- Mindenkinek, aki járványos területre utazik (elsősorban Afrika középső részére járványövezet)
- Aki járványos agyhártyagyulladásban szenvedő beteg közelébe kerülhet
- Akinek lépkárosodása van, vagy eltávolították a lépét
- Aki munkája során fertőződhet (mikrobiológusok)
Mikor kell adni?
- Járványok kitörése esetén
- Utazás előtt legalább 2 héttel
Mikor nem lehet beadni?
- Akinek súlyos allergiás reakciója volt bármilyen agyhártya-gyulladás ellenes vakcina beadása esetén
- Akut betegség esetén
- Terheseknek csak jelentős veszély fennállásakor adható
Oltóhelyek Magyarországon
http://www.utazaselott.hu/olto-hely.html
A különböző utazási betegségekről és az oltásokról érdeklődhetsz háziorvosodnál, ahol meg is kaphatod a legkülönbözőbb oltásokat (hepatitis, meningitis, tífusz stb.).
BUDAPESTI NEMZETKÖZI OLTÓHELYEK
Országos Epidemiológiai Központ
Nemzetközi Utazás-egészségügyi és Oltóközpont
Cím: 1097 Budapest, Gyáli út 3/a, bejárat a Vágóhíd utca felől.
Telefon: 06-1/476-1364
Nyitva tartás: hétfő-csütörtök: 9.00-14.00
Pénteken csak előre bejelentkezett utazókat fogadunk 9 – 11 óráig.
Nemzetközi Oltóközpont
1134 Budapest, Váci út 70.
Nyitvatartás:
Hétfő – péntek: 10:00 – 20:00
Szombat: 10:00 – 16:00
Telefonos egyeztetés szükséges: +36 1 78 08 553 ,+36 1 78 78 770,
+36 20 20 87 878
Megközelíthető: Metro 3 (kék metro) Dózsa György utcai megálló
Telefon: +36 1 78 08 553, +36 1 78 78 770
Mobil: +36 20 20 87 878
info@oltokozpont.hu
Budapest Főváros Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve Nemzetközi Oltóközpont
Cím: 1138 Budapest, Váci út 174
Telefon: 06-1/465-3809
Nyitva tartás: Délelőtt 9-12h Délután 13-15/16h
Intermed Oltóközpont
Cím: 1134 Budapest, Váci út 70.
Nyitva tartás:
Hétfő-péntek: 10.00-20.00
Szombat: 10.00-16.00
Nemzetközi Oltóközpont
Trópusi és Utazási Betegségek Intézete
Cím: 1094 Budapest, Viola u. 13-15.
Telefon: 06-1/218-0679
Nyitva tartás:
Hétfő-szerda: 08:00-19:00 óráig
Péntek: 08:00-17:00 óráig
Előjegyzés 8.00-20.00 óráig, egyeztetés szerint.
Web: http://www.tropusioltasok.hu/
Budai Oltóközpont és Magánorvosi Centrum
Online bejelentkezés védőoltásra:
http://www.budaioltokozpont.hu/online-idopont-elojegyzes
Cím: 1117 Budapest, Fehérvári út 82. (bejárat a Bánát utca felől)
Tel.: 06/1 794 3980, 06/20 356 4353
Email: info@budaioltokozpont.hu
Honlap: www.budaioltokozpont.hu
Szent Margit Rendelőintézet Nemzetközi Oltóközpontja
Cím: 1032 Budapest, Vörösvári út 88-96. Kardiológia fszt.14-15.
Szakorvos: Dr. Darvas Olga
Az oltóhelyen nemzetközi utazásokkal kapcsolatos védőoltási, utazás egészségügyi, betegség megelőzési tanácsadással, védőoltások beadásával foglalkoznak. A tanácsadás előzetes telefon bejelentkezés alapján vehető igénybe.
Rendelési idő:
Hétfő: 17.00-19.00
Csütörtök:17.00- 19.00
Központi tel. szám: 06/1 388-9180
Telefon: 06/1 388-9180 /128 m. csak hétfőn és csütörtökön hívható.
Előjegyzés: Vörösvári úti Rendelőintézetben
8.00- 20.00 tel. szám: 388-7760,
8.00-16.00 tel. szám: 388-8384
Bővebb információ: www.szentmargitrendelo.hu
Budai Egészségközpont
Cím: 1126 Budapest, Nagy Jenő u. 8.
Telefonszám: 06 1/489-5200
Nyitva tartás: hétfő-péntek: 8.00-20.00
web: www.bhc.hu
Firstmed – Nemzetközi oltóhely
Cím: 1015 Budapest, Hattyú u. 14.
Telefon: 06/ 1 224-90-90
Nyitva tartás: hétfő-péntek: 8.00-20.00
Honlap: www.firstmed.hu
Dr. Rose Magánkórház – Nemzetközi Oltóközpont
Cím: 1051 Budapest, Roosevelt tér 7/8. , C torony, 6. emelet
Telefonszám: 06-1/377-6737 „DR ROSE 7”
Online időpont kérés >>
Rózsakert Medical Center-Nemzetközi oltóhely
Cím: 1026 Budapest, Gábor Áron u. 74-78/a
Telefon: 06-1/392-05-05
Honlap: www.medical-center.hu
Istenhegyi Géndiagnosztika Klinika Nemzetközi Oltóközpont
Cím: 1125 Budapest, Zalatnai u.2
Email: info@igdklinika.hu
Online bejelentkezés védőoltásra: www.igdklinika.hu
Telefonos bejelentkezés: 06/1 580 8660
MED-UNIV Nemzetközi oltóközpont és utazási tanácsadó
Cím: 1117 Budapest. Fehérvári út 12. IV. emelet 410-es szoba
Telefon: 06-30/6252-750
Rendelési idő: kedd 16-20-ig
Bejelentkezés hétfőtől péntekig 8-20-ig a fenti telefonszámon.
Igény esetén egyéb időpont is egyeztethető.
Medicina Betegség Megelőző Kft. – Nemzetközi Oltóközpont
Cím: 1051 Budapest, Zrínyi u. 4.
Eng. szám: 1304-6/2010
Tel/fax: +36-1-373-0303
www.medicinabm.hu
Rendelési idő:
Hétfő, Szerda, Péntek: 8-11
Kedd: 14-18, Csütörtök: 11:30-15:30
Bejelentkezés: Dr. Adi Annamária utazási medicina oltóorvos, háziorvos
telefon: +36-1-373-0303, e-mail: adiannamaria@medicinabm.hu
REXTRA MAGÁNORVOSI KÖZPONT – Nemzetközi oltóközpont
Cím: 1111 Budapest, Budafoki út. 59.
Telefonos bejelentkezés mellett rugalmas időpontokban várjuk az oltást igénylőket!
Tel.: 06-30/573-81-80
www.rextramedical.hu
WorCare Oltóközpont
Cím: 1062 Budapest, Podmaniczky u. 109. VI. em.
Telefon: +36-1-696-1230 e-mail: rendelo@worcare.hu
honlap: www.worcare.hu
VIDÉKI NEMZETKÖZI OLTÓHELYEK
Bagoly Egészségház
(Meditres Pharma Kft.)
Cím: 6000 Kecskemét, Bagoly u. 1/A.
Web: www.meditres.hu
Nyitva tartás:
Hétfő: 08.00-12.00
Telefonos bejelentkezés: 06/76 495 555
Baranya Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve
Cím: 7623 Pécs, Szabadság út 7.
Telefonszám: 06-72/514-999
Nyitva tartás:
kedd: 13.30-15.30 érkezési sorrendben
csütörtök: 09.30-11.30 csak bejelentkezésre
Telefon: 06-72/514-957
Békés Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve
Nemzetközi Oltóhely
Cím: 5600 Békéscsaba, Kétegyházi u. 2.
Tel.: 66/540 690
Tanácsadás és oltás: szerda 9-15 óráig
Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve
Cím: 3530 Miskolc, Meggyesalja u. 12.
Telefonszám: 06-46/554-611
Nyitva tartás: hétfő: 9.00-12.00
Csongrád Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve
Cím: 6726 Szeged, Derkovits fasor 7-11.
Telefonszám: 62/592-500
Nyitva tartás: kedd: 12.00-14.00
Dombóvári Szent Lukács Kórház
Cím: 7200 Dombóvár, Kórház út 39-41.
Telefonszám: 06-74/564-088, 06-30/411- 3783, 06-20/362-4424
e-mail cím: higienia@szlkorhaz.hu
Rendelés ideje: előzetes telefon megbeszélés szerint (hétköznap)
Oltóorvos: Dr. Fekete Zsuzsa
Erzsébet Fürdő – Komplex Diagnosztikai, Terápiás és Egészségmegőrző Központ
Cím: 3530 Miskolc, Erzsébet tér 4.
Telefonos bejelentkezés: 06/30 964 0013
E-mail: erzsebetfurdo@erzsebetfurdo.hu
Honlap: www.erzsebetfurdo.hu
Fejér Megyei Szent György Kórház Infektológiai Szakrendelés
Cím: 8000 Székesfehérvár, Seregélyesi út 3.
Telefon: 06-20/823-64-82
Nyitva tartás:
Kedd: 14.00-16.00
Szerda: 14.00-16.00
GyógyÁszok Kft. Praxis Orvosi Rendelő
Cím: 4025 Debrecen, Nyugati u. 5-7.
Telefonszám: 52/531-411, 30/263-6527
Nyitva tartás: egyeztetés szerint, előjegyzéssel
Győr-Moson-Sopron Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve
Cím: 9024 Győr, Jósika u. 16.
Telefonszám: 06-96/418-044
Nyitva tartás: Hétfő: 11.00-15.00
Hajdú-Bihar Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve
Cím: 4028 Debrecen, Rózsahegy u. 4.
Telefonszám: 52/420-017, 52/414-199, 30/436-0969
Nyitva tartás: kedd, csütörtök: 9.00-11.00
Heves Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve
Cím: 3300 Eger, Klapka u. 11.
Telefon: 06-36/511-910
Kaposi Mór Oktató Kórház – Nemzetközi Oltóhelye
Cím: 7400 Kaposvár, Tallián Gyula u. 20-32.
Rendelési idő: kedd-csütörtök 13.30-15.30
Med. of Nyúl Egészségügyi Szolgáltató Bt. Nemzetközi Oltóközpont
Cím: 9024 Győr, Baross G. u. 71.
Bejelentkezés: tel: +36/30-33-88-432, +36/30-95-78-804
e-mail: drbegya@medofnyul.hu
honlap: www.medofnyul.hu
Nemzetközi Oltóhely
Cím: 6237 Kecel, Temető u.40.
Rendelési idő:
Hétfő: 13.00-15.00
Szombat: 08.00-10.00
Nemzetközi utazással kapcsolatos tanácsadás, valamint valamennyi forgalomban lévő védőoltás beadása
Diszpécserszolgálat:
08.00-12.00
16.30-18.00
Tel.:+36 20 9 377 700
E-mail: agnes.percs@gmail.com
Nemzetközi Utazási Tanácsadó és Oltóközpont
Dr. Romics László Szakorvosi Rendelő Intézet
Cím: 2030 Érd, Felső út.39
Rendel: Dr. Veres Judit
Rendelés: kedd: 17-19h
Előjegyzés: 06/23-376-975, és a Szakrendelő internetes oldalán: www.erdirendelo.hu
PTE Utazás-egészségügyi Szakrendelés
Cím: 7632 Pécs, Rákóczi út 2.
Telefonszám: 06-72-/514-152
rendelési idő:
kedd:12.00-15.00
szerda: 12.00-15.00
bejelentkezés szükséges
Somogy Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve
Cím: 7400 Kaposvár, Fodor J. tér 1.
Telefon: 06-82/528-400
Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szervének Nemzetközi Oltópontja
Cím: 4400 Nyíregyháza, Árok u. 41.
Ügyfélfogadási idő: hétfő 9.00-11.00 és péntek 9.00-11.00.
Telefonszám: 42/501-002 vagy 42/501-008/130 mellék.
Amennyiben igénybe szeretné venni szolgáltatásunkat kérjük, előzetesen a megadott telefonszámokon érdeklődjön.
Vas Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve
Cím: 9700 Szombathely, Sugár u. 9.
Telefonszám: 06-94/506-300
Nyitva tartás: Kedd: 09.00-11.00
Veszprém Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatési Szerve
Cím: 8200 Veszprém, József A. u. 36.
Telefonszám: 06-88/424-866
Nyitva tartás: Hétfő, szerda, péntek egész nap
Zala Megyei Kormányhivatal Népegészségügyi Szakigazgatási Szerve
Cím: 8900 Zalaegerszeg, Göcseji u. 24.
Telefonszám: 06-92/312-449
Bejelentkezés: Hétfő: 9.00-12.00
http://www.oek.hu/oek.web?nid=210&pid=1
http://budaioltokozpont.hu/arak – ezek drágábbak kb. 2 ezerrel.